Title Image

Cennik Podłóg Drewnianych

Wybierając podłogę do swojego mieszkania lub domu, musimy wziąć pod uwagę, jak długo będziemy mieszkać w danym miejscu — a zatem, czy jest to jedynie tymczasowe lokum, czy też nasz własny kąt na lata. Warto jednak pamiętać, że jakość zastosowanych produktów i wyposażenia owocuje przez bardzo długi czas. Podobnie jest również w przypadku desek z prawdziwego drewna, które znakomicie sprawdzą się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie planujemy zamieszkać na stałe. Z inwestycją jakiego rzędu powinnyśmy zatem liczyć się przy wyborze tego rozwiązania? Od czego zależy ostateczny koszt rozwiązań, takich jak m.in. jodełka francuska dąb cena czy też podłoga dębowa olejowana cena?

Dwie klasy podłóg do wyboru

Standard

Grubość podłogi 14 mm

Warstwa wierzchnia dębowa 4 mm

Mikrofaza czterostronna

Powierzchnia gładka lub szczotkowa

PREMIUM

Grubość podłogi 16 mm

Warstwa wierzchnia dębowa 6 mm

Mikrofaza czterostronna

Powierzchnia gładka lub szczotkowa

Podłoga drewniana cena: deska dwuwarstwowa czy barlinecka?

Na powyższe pytanie postaramy się odpowiedzieć, dokonując porównania dwóch produktów: podłóg FLOOREN oraz jednego z popularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku, czyli trójwarstwowej deski barlineckiej. Sprawdź, czym różni się nasza deska dwuwarstwowa od deski barlineckiej oraz na co warto zwrócić uwagę przy zakupie!

Konstrukcja

Podłogi warstwowe FLOOREN są to elementy zbudowane z dwóch warstw: wierzchniej dębowej oraz wodoodpornej sklejki brzozowej. Sklejka pełni funkcję warstwy stabilizującej, która dzięki swojej krzyżowej budowie zatrzymuje podatność pracy drewna na zmianę klimatu. Deska barlinecka zalicza się natomiast do podłóg trójwarstwowych. Jest ona skonstruowana z warstwy wierzchniej, klejonych poprzecznie (krzyżowo) deszczułek z drewna iglastego oraz obłogu.

Warstwa stabilizująca a twardość podłogi

Warto zauważyć, że rodzaj użytej warstwy stabilizującej ma wpływ na właściwości mechaniczne podłogi. W porównaniu podkładu deski dwuwarstwowej sklejka posiada gęstość ok. 700 kg/m3 (zbliżoną do gęstości drewna dębowego), natomiast w podłodze trójwarstwowej deszczułki świerkowe mają gęstość ok. 450 kg/m3. Przy warstwach wierzchnich 3 mm jest to bardzo istotny czynnik. Zbliżone gęstości obu elementów powodują, że deska podłogowa FLOOREN charakteryzuje się lepszymi właściwościami mechanicznymi.

Grubość warstwy wierzchniej

Przeważnie grubość obłogu dębowego w podłodze trójwarstwowej wynosi tylko ok. 2,5-3 mm, natomiast w deskach dwuwarstwowych FLOOREN od 3 aż do 6 mm. Dzięki grubszej warstwie wierzchniej możliwa jest większa liczba renowacji podłogi poprzez cyklinowanie.

Montaż

Montaż desek dwuwarstwowych odbywa się poprzez przyklejanie lub przybijanie ich do podłoża. Więcej o tych czynnościach można przeczytać tutaj.
W przypadku desek trójwarstwowych często spotykana jest możliwość montażu podłogi na tzw. pływająco. Jest to montaż podobny do układania paneli, dzięki czemu ułożenie jest szybsze i mniej skomplikowane. Jednak ma to też swoje wady, ponieważ podłoga drewniana ułożona na pływająco jest bardziej podatna na odgłosy. Warto zaznaczyć, że w tym przypadku użytkowanie nie jest tak komfortowe, jak przy podłodze przyklejonej do podłoża. Również jej renowacja wymaga bardzo dużej wiedzy i doświadczenia. Ciężki sprzęt wykorzystany w trakcie cyklinowania lepiej się zachowuje, gdy podłoga jest stale przytwierdzona do podłoża niż deski warstwowe ułożone w systemie pływającym.

Deska podłogowa ceny: od czego zależy ostateczny koszt?

Analizując stawki poszczególnych drewnianych podłóg, warto mieć na względzie, że są one determinowane przez wiele różnorodnych parametrów. Cena podłogi dębowej, podłoga jodełka cena, czy też dąb bielony deska cena zależna jest od:

  • gatunku drewna (im surowiec jest trudniejszy do pozyskania, tym też jego cena jest wyższa),
  • ustalonej przez producentów klasy drewna (natur/rustical/country),
  • wymiarów desek podłogowych oraz sposób ich ułożenia i wykończenia (różnić będzie się zatem np. podłoga jodełka francuska cena, jak i biała podłoga drewniana cena)

Podłoga drewniana wykonana z wysokiej jakości surowców, a także zamontowana przez specjalistów jest inwestycją, na której nie warto oszczędzać. Jeśli poszukujesz do swojego domu eleganckich i długowiecznych desek podłogowych dostępnych w przystępnych i konkurencyjnych cenach, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Top