Title Image

Paleta barw

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Podłogi olejowane. Jaki kolor podłogi wybrać? Dąb bielony, naturalny czy ciemny?

Podłogi olejowane są coraz częściej wybierane jako rozwiązanie podłogowe. Każdy z nas się zastanawia jaki kolor podłogi olejowanej wybrać. Czy to ma być dąb bielony w odcieniu naturalnym czy przyciemniony. Wszystkie te podłogi olejowane znajdują swoje upodobanie. Jednak najważniejsze jest to w jakim stylu chcielibyśmy urządzić swoje mieszkanie lub dom.

Dąb bielony świetnie znajdzie swoje zastosowanie w pomieszczeniach minimalistycznych, ponieważ nie rzuca się on mocno w oczy, a w kompozycji z białymi ścianami sprawia, że wszystko tworzy jedną całość. Jest to tzw. styl skandynawski, ponieważ taki rodzaj wykończenia jest najczęściej w krajach takich jak Norwegia czy Szwecja. Podłogi bielone, które znajdą Państwo w naszej ofercie to Blanco, Lavio oraz Aviles.

Najczęstszym rozwiązaniem wybieranym przez naszych klientów jest wybarwienie podłóg drewnianych w kolorze naturalnym. Lekkie rozjaśnienie lub przyciemnienie, ale w zachowaniu pokazuje prawdziwe piękno drewna. W połączeniu ze szczotkowaną powierzchnią, która jeszcze bardziej uwidacznia usłojenie drewna oleje w odcieniu naturalnym sprawiają, że każda osoba nie przejdzie obojętnie obok takiej podłogi.

Podłogi ciemne to chyba najrzadziej spotykany wybór. Chociaż w odróżnieniu do rynku krajowego takie podłogi są często wybieranym rozwiązaniem na rynek brytyjski. Takie podłogi drewniane charakteryzują się ponadczasowym stylem. Przy dobieraniu odpowiedniego koloru warto mieć na uwadze, że ciemniejsze barwy jest trudniej utrzymać w czystości, ze względu na bardziej widoczny kurz i inne zabrudzenia. Podłogi ciemne, które znajdą Państwo w naszym katalogu to Belmonte oraz Negro.

Top