Podłoga dąb szczotkowany

Podłogi z drewna to ponadczasowe, eleganckie i dające niezliczone możliwości aranżacyjne rozwiązanie, które pozwoli każdemu nabywcy poczuć w swoim domu lub mieszkaniu bliskość natury oraz na co dzień obcować z jej pięknem. Różnorodność desek dostępnych obecnie na rynku może jednak przyprawić wielu przyszłych użytkowników o prawdziwy zawrót głowy! Jedną z dostępnych możliwości jest podłoga szczotkowana, będąca doskonałą alternatywą dla powierzchni gładkich. Jaki efekt otrzymamy, decydując się na deskę dębową szczotkowaną oraz na czym polega ten proces?

Podłogi drewniane w klasie rystykalnej

Na czym polega szczotkowanie?

Szczotkowanie jest specjalnym procesem obróbki drewna, polegającym na mechanicznym usunięciu miękkich przyrostów z jego powierzchni. Czynność ta wykonywana jest przy wykorzystaniu specjalnych szybkoobrotowych metalowych szczotek. W taki sposób możemy wykańczać każde drewno, jednakże w szczególności zaleca się, aby wykorzystywać do tego gatunki posiadające zarówno tkankę miękką, jak i twardziel, o zarysowanej linii słojów, takie jak deska dębowa szczotkowana lub jodła.

podłogi drewniane - jodełka francuska i tradycyjna

Deska dębowa szczotkowana

Jak zmienia się podłoga dąb szczotkowany po ukończonej obróbce? Głównym efektem szczotkowania jest uzyskanie chropowatej oraz wyczuwalnej struktury drewna, z wyraźnie widocznymi sękami, pęknięciami oraz usłojeniem. Szczotkowanie wydobywa niepowtarzalny rysunek desek, a także nadaje im postarzony wygląd, zupełnie tak, jak gdyby były one użytkowane przez długie lata. Czynnością następującą po szczotkowaniu jest polerowanie, a następnie niezwykle istotne zabiegi zabezpieczające. Możemy wybierać pomiędzy olejami, olejowoskami lub lakierami, przy czym w przypadku podłóg szczotkowanych zdecydowanie polecamy dwa pierwsze warianty. Wykorzystanie lakieru, który tworzy na powierzchni specyficzną powłokę, odbierze bowiem cały efekt osiągnięty w tym procesie obróbki drewna. Olej natomiast wnika w głąb deski dębowej szczotkowanej, zachowując jej naturalny wygląd oraz wyczuwalną strukturę.

Podłogi drewniane - paleta barw

Deska podłogowa dąb szczotkowany i jej zalety

Podłoga dąb szczotkowany nada każdemu pomieszczeniu absolutnie wyjątkowego charakteru, pozwalając urządzić dane wnętrze zarówno w stylu współczesnym, skandynawskim, rustykalnym, country, jak i retro. Podkreślenie naturalnej struktury drewna oraz wydobycie jego oryginalnego rysunku w postaci sęków, przebarwień oraz usłojenia sprawia, że podłoga dąb szczotkowany prezentuje się niepowtarzalnie, a przy tym zyskuje efekt wizualnego postarzenia. Wyczuwalna poprzez dotyk powierzchnia pozwala natomiast każdemu użytkownikowi na wyjątkowy kontakt z naturą. Możemy zatem nie tylko czerpać radość z jej wysokich walorów estetycznych, ale naprawdę je poczuć! Deska podłogowa dąb szczotkowany z pewnością zadowoli bardzo wymagających Klientów. Jej zwiększona wytrzymałość, będąca wynikiem usunięcia miękkiej warstwy drewna powoduje, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Szczotkowanie poprawia również możliwości użytkowe tak wykończonej podłogi — chropowata powierzchnia staje się antypoślizgowa, przez co i bezpieczniejsza w codziennej eksploatacji.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top