Podłoga Dębowa – Najlepsze Rozwiązanie w Twoim Wnętrzu

Podłoga z desek dębowych to gwarancja najwyższej oraz niezmiennej jakości, wytrzymałości oraz naturalnego, klasycznego piękna. Jest ona doskonałą propozycją dla wszystkich, poszukujących wnętrzarskich rozwiązań na długie lata, które w równie atrakcyjnej formie oraz doskonałym stanie będą służyć kilku pokoleniom. Deska dębowa podłogowa wyróżnia się wysoką twardością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Nie pozostaje ona podatna na oddziaływanie wilgoci i wahań temperatury, a przy tym pozwala utrzymać w każdym mieszkaniu odpowiedni mikroklimat. Podłoga dębowa jest zatem nie tylko solidna i niezawodna, ale również przyjazna i bezpieczna dla naszego zdrowia.

Podłogi drewniane w klasie rystykalnej

Podłoga dębowa z miłości do natury

Konstrukcja podłogi dębowej składa się ze sklejki brzozowej wodoodpornej i warstwy wierzchniej dębowej. Na każdej z nich znajduje się połączenie typu pióro-wpust, natomiast na wszystkich krawędziach podłogi występuje mikrofaza. Powierzchnia deski warstwowej dąb występuje w stanie surowym. Istnieje jednakże możliwość wykończenia jej twardym olejowoskiem lub lakierem. Od spodu deska warstwowa dąb ma nacięcia przeciwprężne, które skutecznie zapobiegają pracy drewna. Dzięki nacięciom oraz krzyżowej budowie są one idealnym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe, zarówno elektryczne, jak i wodne. Warto zaznaczyć, że taka podłoga dębowa wykazuje wytrzymałość podczas rozszerzeń temperaturowych, co minimalizuje ryzyko powstawania stałych odkształceń oraz zapewnia odpowiednie przewodzenie ciepła. Deski warstwowe FLOOREN występują w dwóch grubościach: 14(10+4) i 16(10+6) mm. Podkład stanowi sklejka brzozowa o grubości 10 mm. Ze względu na krzyżową budowę zapewnia ona doskonałą stabilność wymiarową. W pierwszym przypadku warstwa wierzchnia wynosi 4 mm, podczas gdy w drugim wariancie 6 mm. Jest to najgrubsza warstwa dostępna na rynku, dzięki czemu deska dwuwarstwowa dąb może być wielokrotnie odnawiana. Na życzenie Klienta możemy oczywiście wykonać podłogę o innej grubości, np. 13(10+3) mm.

Podłoga dębowa

Deska podłogowa dąb Hajnówka — bogata oferta FLOOREN

Głównym surowcem, który wykorzystujemy na warstwy wierzchnie jest w pierwszej kolejności lamel dębowy. Dla bardziej wymagających Klientów możemy również zastosować warstwę wierzchnią z gatunków drewna takich jak: klon, jesion lub orzech europejski. To, co wyróżnia deskę podłogową dębową Hajnówka od FLOOREN to także ogromne zróżnicowanie wymiarowe naszych podłóg drewnianych. Deski warstwowe mogą mieć długość od 600 do aż 2000 mm. Różnorodna oferta rozmiarów jeszcze bardziej zauważalna jest w szerokości, ponieważ deski podłogowe mogą w tym przypadku posiadać odpowiednio: 100-120-140-160-180-200-220 mm. Taki wybór pozwala każdemu z naszych Klientów znaleźć dokładnie to, czego potrzebuje oraz w 100% dopasować wybrane modele do swojego wnętrza. Wybierając rodzaj powierzchni, nasi Klienci mogą zdecydować się na jeden z trzech dostępnych wariantów: podłogę dębową gładką (wyszlifowaną), podłogę dębową postarzaną (szczotkowaną), podłogę drewnianą dębową wykończoną. Nasze podłogi warstwowe występują ponadto w dwóch klasach jakości PRIME i RUSTIC. Deski dębowe RUSTIC nadadzą Twojemu wnętrzu świeżego, rustykalnego stylu, z kolei klasa PRIME wyróżnia się naturalną barwą i strukturą drewna oraz dowolnym układem słoi, dzięki czemu każde pomieszczenie nabierze klasycznego i eleganckiego wystroju.

Podłogi dębowe w salonie

Deska podłogowa dąb naturalny

Jak rozpoznać drewno dębowe oraz co wyróżnia ten rodzaj surowca? Podłogi dębowe charakteryzują się przede wszystkim naturalną, lekko brązową barwą. Ciekawe usłojenie oraz możliwość wykorzystania sęków sprawią, że podłoga dębowa sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w różnorodnych stylach. Jedną z ważniejszych właściwości drewna, w zastosowaniu go jako materiału podłogowego, jest jego gęstość oraz twardość. W przypadku dębu gęstość ta wynosi 690 kg/m3, natomiast twardość w skali Brinella 34 MPa. Więcej informacji na temat drewna dębowego można znaleźć tutaj.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top