Podłoga Jesion – Alternatywa dla innych Podłóg

Podłoga jesionowa wykonana z szerokich, klejonych warstwowych elementów to idealna alternatywa dla wszystkich, którzy poszukują równie eleganckiego i pięknego zamiennika klasycznego dębu. Dorównuje mu ona wytrzymałością, solidnością oraz długowiecznością, jednakże deski podłogowe jesion cechują się znacznie większą różnorodnością struktur słojów oraz niejednakowym wybarwieniem. Unikatowy charakter tego surowca sprawia, że podłoga z jesionu zadowoli każdego wymagającego użytkownika, który w swoich wnętrzach ceni sobie niepowtarzalny styl oraz znakomitą jakość. Jako producent desek podłogowych doskonale wiemy, w jaki sposób wydobyć naturalne piękno tego drewna, przy jednoczesnym zachowaniu jego trwałości i odporności.

Podłoga jesion

Podłogi drewniane jesion — charakterystyka

Podłoga jesionowa FLOOREN może być wykonana z desek o nieprzeciętnej szerokości i długości. Specjalizujemy się w produkcji desek podłogowych, których długość wynosi od 600 do 2000 mm, natomiast szerokość od 120 do 200 mm. Standardowa grubość desek warstwowych to 15 mm, w których warstwę wierzchnią stanowi obłóg o grubości 6 mm. Podłoga z jesionu od spodu posiada również nacięcia przeciwprężne, które skutecznie niwelują pracę drewna oraz umożliwiają instalację bezpiecznego dla surowca ogrzewania podłogowego. Przy wykańczaniu podłóg jesionowych warto wykorzystać naturalną, zróżnicowaną barwę drewna. Wybór powinien paść na oleje o zabarwieniu naturalnym lub lekko przyciemnionym, z wykorzystaniem ciemniejszego pigmentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy podłogę drewnianą jesion o nietypowej, różnorodnej kolorystyce oraz wyrazistym, oryginalnym i eleganckim wyglądzie. Z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiednią barwę, która wpasuje się w wystrój Twojego wnętrza. Lubimy również nowe wyzywania oraz nieszablonowe pomysły, dlatego też możesz zdecydować się na niestandardowy odcień desek warstwowych — tak szybko, jak to tylko możliwe przygotujemy go specjalnie na Twoje indywidualne zamówienie.

Podłoga jesion 2

Co wyróżnia deskę podłogową jesion?

W przeciwieństwie do innych gatunków drewna, jesion wyróżnia się nietypową kolorystyką. Posiada on jasną barwę w odcieniu jasnobrązowym i ciemnożółtym oraz wyraziste włókna. Rysunek podłogi jesionowej charakteryzuje się bielą oraz twardzielą. Biel sprawia, że podłoga i elementy wykonane z jesionu odznaczają się dużą różnorodnością, natomiast drewno twardzielowe cechuje nieco ciemniejszy kolor. W połączeniu z olejem otrzymamy ponadczasową i elegancką podłogę, o wyrazistym wyglądzie, osiągniętym za pomocą naturalnych kontrastów drewna. Jedną z ważniejszych właściwości drewna jest również jego gęstość oraz twardość. W przypadku jesionu gęstość ta wynosi 650 kg/m³, natomiast twardość w skali Brinella 36 MPa.

Podłoga jesion 3

Zalety podłogi z jesionu

Dlaczego deska podłogowa jesion to bardzo dobry wybór właśnie do Twojego mieszkania? Drewno jesionowe ze względu na swoją dużą sprężystość jest materiałem łatwoobrabialnym, a przy tym wyjątkowo twardym. Warto również wspomnieć, że jego ciemniejsza odmiana odznacza się większą wytrzymałością, aniżeli wysokiej jakości dąb! Może być zatem wykorzystywane praktycznie we wszystkich pomieszczeniach, a także ze względu na bogactwo kolorów, stanowić bazę do różnorodnych wnętrzarskich stylów. Olejowane środkami pozbawionymi formaldehydów deski jesionowe słyną ponadto ze swoich prozdrowotnych właściwości, takich jak wysoka zdolność do regulowania mikroklimatu w mieszkaniu, a przy tym brak tendencji do przyciągania kurzu. Będą one zatem świetną inwestycją dla wszystkich alergików, którzy otrzymają bezpieczną i łatwą do utrzymania w czystości podłogę.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top