Drewniana Podłoga Orzech Amerykański

Rodzimym miejscem występowania orzecha amerykańskiego jest Ameryka Północna, a dokładniej Stany Zjednoczone (wschodnia część) oraz Kanada. Dzięki swoim właściwościom jest on drewnem bardzo dobrze sprawdzającym się i często wykorzystywanym w branży podłogowej, stolarskiej, a nawet muzycznej. Cieszy się on przy tym ogromnym zainteresowaniem w Europie, będąc najpopularniejszym i najczęściej wybieranym tam gatunkiem nieeuropejskim. Podłoga orzech amerykański to kwintesencja unikatowego i egzotycznego piękna, docenianego przez koneserów i architektów ze względu na wysokie  walory estetyczne oraz zróżnicowanie odcieni w obrębie jednego pnia. Brązowa, głęboka barwa z przebiegającą miejscami bielą znakomicie komponuje się zarówno z wnętrzami klasycznymi, jak i współczesnymi, a także harmonijnie dopełnia dobrze doświetlone pomieszczenia. W szczególności polecamy ją do przestronnych i reprezentatywnych miejsc, takich jak salony, jadalnie, czy gabinety.

podłoga orzech amerykanski

Orzech amerykański podłoga

Deski z orzecha amerykańskiego FLOOREN wyróżniają się zróżnicowanymi i nieprzeciętnymi wymiarami. Naszym Klientom oferujemy modele o długości od 600 do 2000 mm oraz szerokości od 120 do 180 mm. Standardowa grubość desek warstwowych wynosi 13 mm, w których warstwę wierzchnią stanowi obłóg o grubości 4 mm. Orzech amerykański podłoga od spodu posiada nacięcia przeciwprężne, których zadaniem jest niwelowanie pracy drewna. Ze względu na swoją strukturę, jest on także gatunkiem, który z powodzeniem może być wykorzystywany w ogrzewaniu podłogowym. Kluczowe właściwości drewna to jego gęstość oraz twardość. W omawianym surowcu gęstość ta wynosi 640 kg/m³, natomiast twardość w skali Brinella 34 MPa, co klasyfikuje orzech amerykański do klasy III — drewna średnio trwałego. Wykonujemy również indywidualne zamówienia — jeśli zatem potrzebujesz desek o nietypowych i niestandardowych wymiarach, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami w celu uzgodnienia szczegółów!

Podłoga orzech amerykański 2

Podłogi orzech amerykański wykończenie

Naturalnie zróżnicowana struktura tego gatunku drewna nadaje mu szlachetnego i oryginalnego wyglądu, dlatego też warto wykorzystać ją przy wykańczaniu podłogi orzech amerykański. Odpowiednio przygotowana powierzchnia bardzo dobrze przyjmuje środki malarsko-lakiernicze, zarówno oleje, olejowoski, jak i lakiery. Z własnego doświadczenia rekomendujmy lekko przyciemnione oleje, z wykorzystaniem ciemniejszego pigmentu. Dzięki takiemu rozwiązaniu doskonale zaakcentujemy różnorodną powierzchnię orzecha, z kolei przyciemnienie strefy bielastej spowoduje płynne przejście pomiędzy dwiema strukturami. Jesteśmy jednocześnie otwarci na nowe propozycje i z chęcią przygotujemy dla naszych Klientów niestandardowy odcień desek warstwowych, które staną się przepiękną ozdobą ich domu.

Podłoga orzech amerykański salon

Wybarwienie orzech amerykański deska

Podłoga drewniana orzech amerykański charakteryzuje się zróżnicowanym wybarwieniem: od jasnych, kremowo-brązowym odcieni po czekoladowo-brązowe tony z elementami czerni, subtelnie przełamywane przez występującą miejscowo biel. Głębokie kolory, wyraźnie zarysowane zdobne usłojenie oraz sporadyczne sęki przełamujące powierzchnię wspaniale prezentują się jako element wystroju wnętrz, wprowadzając do środka powiew prawdziwie amerykańskiego klimatu. Stylowa i niepowtarzalna mieszanka barw oraz usłojenia sprawia, że podłoga orzech amerykański daje niczym nieograniczone możliwości aranżacyjne i może być wykorzystywana zarówno w domach jednorodzinnych, nowoczesnych mieszkaniach, jak i starych, klimatycznych kamienicach.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top