Podłoga Orzech — Poznaj Prawdziwą Elegancję Podłóg

Orzech uważany jest za bardzo elegancki i ekskluzywny surowiec. Podłoga orzech doda Twojemu wnętrzu klasycznego piękna, przytulności oraz szlachetności. Wszystko za sprawą unikalnej i pięknej struktury drewna w postaci dowolnego przebiegu słojów, zbliżonej ciepłej i głębokiej barwy poszczególnych elementów oraz występującej miejscami bieli. Cechą, która wyróżnia deski podłogowe orzech są również sęki, nadające powierzchni dynamicznego charakteru. Podłoga wykonana z tego gatunku drewna doskonale komponuje się zarówno ze stylistyką klasyczną, jak i współczesną, a jej niejednakowa budowa sprawi, że stanie się ona reprezentatywnym znakiem Twojego wnętrza. Podłoga orzech jest idealną propozycją dla wszystkich prawdziwych koneserów, którzy pragną urządzić swojego mieszkanie w nietuzinkowym stylu. Stanowi ona ciekawy zamiennik klasycznego dębu lub jesionu, dorównując im jednocześnie trwałością oraz jakością.

podłoga orzech

Deska podłogowa orzech — charakterystyka

Podłoga orzech FLOOREN może być wykonana z desek o niepospolitej szerokości oraz długości. Naszym Klientom oferujemy modele o długości od 600 do aż 2000 mm i długości od 120 do 180 mm. Standardowa grubość desek warstwowych wynosi 13 mm, w których warstwę wierzchnią stanowi obłóg o grubości 4 mm. Podłoga drewniana orzech od spodu posiada także nacięcia przeciwprężne, których zadaniem jest niwelowanie pracy drewna. W jaki sposób możemy wykańczać podłogi z orzecha? Kierując się naszym wieloletnim doświadczeniem w branży, zalecamy, aby do tej czynności wykorzystać naturalną, zróżnicowaną barwę tego gatunku drewna. Znakomitym wyborem będą zatem naturalne lekko przyciemnione oleje, z ciemniejszym pigmentem, które sprawią, że drewno twardzielowe zaakcentuje różnorodną i nietypową strukturę orzecha. Przyciemnienie strefy bielistej spowoduje natomiast płynne przejście pomiędzy wspomnianymi dwiema strukturami. Dzięki takiemu rozwiązaniu deska podłogowa orzech będzie prezentować się naturalnie, estetycznie, a przy tym nada wnętrzom wspaniałego wyglądu. Pozostajemy otwarci na nowe propozycje oraz nieszablonowe pomysły, dlatego też dla naszych Klientów na ich specjalne zamówienie możemy stworzyć niestandardowy odcień desek warstwowych, dopasowany do ich oczekiwań oraz potrzeb.

Podłoga orzech 2

Czym wyróżniają się podłogi drewniane orzech?

Cechą charakterystyczną orzecha europejskiego, która wyróżnia go na tle pozostałych gatunków europejskich, jest nietypowa struktura drewna. Rysunek podłogi wykonanej z tego surowca ukazuje dowolny przebieg słojów oraz zbliżoną barwę poszczególnych elementów. Tę powierzchnię subtelnie przełamują występujące miejscami sęki oraz sporadyczna biel, która sprawia, że podłoga orzech nabiera wyjątkowego, różnorodnego charakteru, idealnie komponującego się z reprezentacyjnymi pomieszczeniami. Wysokie walory estetyczne drewna orzechowego klasyfikują go jako jeden z bardziej cenionych w branży meblarskiej surowców. Warto zwrócić również uwagę na jedną z najważniejszych właściwości tego materiału, czyli jego gęstość oraz twardość. W przypadku orzecha gęstość ta wynosi 660 kg/m3, natomiast twardość w skali Brinella to 26 MPa. Orzech należy do gatunku średnio twardego, jednakże wyróżniającego się dużą wytrzymałością i trwałością. To jednak nie wszystko! Deski podłogowe orzech są przy tym łatwe w obróbce i montażu, a odpowiedni proces suszenia drewna czyni je ponadto odpornymi na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając ten rodzaj surowca, Twoje mieszkanie nabierze ciepłego, przyjemnego charakteru, w którym zakocha się każdy z domowników! Orzech podłoga wprowadzi do każdego wnętrza powiew luksusu i niebywałej elegancji oraz przez długie lata zachowa ich atrakcyjny wygląd.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top