Podłogi drewniane bielone

Biel od zawsze kojarzona jest z ponadczasowością oraz uniwersalnością. Jest to najlepszy, a przy tym również najprostszy sposób na to, aby w kilka chwil rozjaśnić każde wnętrze, optycznie je powiększyć oraz odświeżyć. Popularność jasnych ścian jest dziś w zawrotnym tempie dościgana przez bielone podłogi, które sprawiają, że nawet najmniejsze pomieszczenia nabierają wyjątkowej głębi oraz lekkiego, promiennego charakteru. Ogromne zainteresowanie deską podłogową bieloną wiąże się również z jej sporymi i różnorodnymi możliwościami aranżacyjnymi. Szczególnie eleganckie i szlachetne rodzaje pozyskiwane są z podłogi jasny dąb lub jasnego jesionu.

Podłogi bielone

Jak uzyskać efekt bielonej podłogi drewnianej?

W przypadku posiadania desek drewnianych o innym wybarwieniu efekt bielonej podłogi drewnianej możemy uzyskać poprzez jej ługowanie, bejcowanie lub wykorzystanie preparatów olejnych. Jak w inny sposób uzyskać bielony dąb? Rozwiązaniem preferowanym przez wielu jest wykorzystanie różnorodnych olejów: bejcy olejnych, olejowosków lub olejów z dodatkiem na naturalnych pigmentów. Wnikają one w strukturę drewna, rozjaśniają jego powierzchnię, zachowując jednocześnie naturalny wygląd z widocznym usłojeniem. Przed nałożeniem preparatów olejnych należy wykonać bardzo dokładne cyklinowanie podłogi. ``Rozbielenie`` podłogi jest zależne od nasycenia pigmentami, natomiast na ostateczny efekt wpływają zastosowane preparaty wykańczające, takie jak oleje lub olejowoski, które chronią podłogi bielone przed żółknięciem oraz zabrudzeniami. Jeśli różnica kolorów jest zbyt mało widoczna, cały proces należy powtórzyć. Efekt bielonej podłogi drewnianej możemy osiągnąć również poprzez bejcowanie, czyli nałożenie bejcy na powierzchnię drewna. Na rynku poza popularnymi bejcami olejowymi, znajdziemy również preparaty spirytusowe, wodne lub lakiero-bejce. Zwracamy uwagę, że jest to jednak czynność bardzo trudna i wymagająca fachowych umiejętności, ponieważ wykorzystywane preparaty bardzo szybko wnikają w pory drewna (szybciej, aniżeli środki oleiste), co może powodować powstanie nieestetycznych plam, trudnych do wyrównania.

Podłogi bielone olejowane

Podłoga drewniana dąb bielony

Bielone podłogi znakomicie komponują się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi wnętrzami o prostych formach. W ofercie FLOOREN przygotowaliśmy wiele różnorodnych odsłon, których biało-szare wybarwienie stanie się przepięknym tłem do wyeksponowania mebli oraz pozostałych dodatków. Bielona podłoga drewniana tworzy harmonijną całość ze stylem skandynawskim, prowansalskim, jak i rustykalnym, dlatego też w tych przestrzeniach z całą pewnością okaże się ona strzałem w dziesiątkę. Wśród gatunków szczególnie popularnych w rozjaśnianiu na pierwszy plan wysuwa się deska podłogowa dąb bielony, wspaniale prezentująca się w sypialni, salonie oraz miejscu pracy. Jasna, spokojna kolorystyka przełamana zróżnicowanym usłojeniem oraz sękami sprawia, że podłoga dąb bielony nabiera niebanalnego i szlachetnego charakteru oraz pozwala każdemu szczęśliwemu nabywcy stworzyć wymarzoną przestrzeń do odpoczynku, pracy oraz spędzania czasu z najbliższymi. Podłogi bielone są zatem idealnym wyborem dla wszystkich, którzy chcą rozjaśnić i powiększyć swoje wnętrza oraz zapewnić w nich bardzo dobre oświetlenie, bez względu na warunki techniczne, jak i atmosferyczne. Ich naturalne, spokojne wybarwienie nadaje pomieszczeniom delikatnego, przytulnego i łagodnego charakteru, który korzystnie wpływa na codzienny nastrój.

Podłogi bielone krzesło i kwiaty

Inny sposób na deskę podłogową bieloną - ługowanie

Ługowanie, określane również jako bielenie jest procesem polegającym na zabezpieczeniu drewna przed ciemnieniem i żółknięciem. Odbywa się poprzez nałożenie na jego powierzchnię specjalnej chemicznej emulsji — ługu (jest to substancja żrąca!), powodującej zarazem rozjaśnienie i postarzenie podłogi oraz uwidocznienie rysunku drewna. Największą popularnością metoda ta cieszy się w Skandynawii. Ług powinien zostać nałożony równomiernie na świeżo wycyklinowaną deskę, a następnie zmatowiony. Następnie konieczne jest jego zabezpieczenie olejem, lakierem lub emulsją mydlaną.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top