Deska Podłogowa Lakierowana

Jedną z najpopularniejszych metod zabezpieczenia drewna, tuż obok olejowania lub olejowoskowania jest jego lakierowanie. Drewniana podłoga to inwestycja na lata, dlatego też wybór odpowiedniego sposobu pokrycia jej powierzchni jest w tym przypadku sprawą kluczową, zależną jednak od indywidualnych potrzeb i preferencji. Decydując się na deski podłogowe lakierowane, otrzymujemy produkt elegancki i stylowy, łatwy w pielęgnacji, a przy tym niezawodny i niezwykle wytrzymały. Czym zatem charakteryzują się podłogi lakierowane oraz dlaczego będą one znakomitym wyborem właśnie do Twojego domu?

Podłogi drewniane w klasie rystykalnej

Montaż — deska lakierowana a deska lita

Z pewnością każdy z nas spotkał się już z podłogą drewnianą lakierowaną, przeważnie z tradycyjnym parkietem dębowym. Warto w tym momencie zwrócić uwagę na zasadniczą różnicę pomiędzy podłogą litą a deskami warstwowymi, dotyczącą ich montażu. W pierwszym przypadku czynność ta jest bowiem bardzo czasochłonna — po położeniu parkietu konieczne jest jego ``leżakowanie``, następnie wycyklinowanie, a na samym końcu lakierowanie. W efekcie całościowy montaż i przygotowanie podłogi do użytkowania zajmuje blisko dwa tygodnie! Wybierając natomiast podłogę dębową lakierowaną, zyskujemy zarówno cenny czas, jak i możliwość uniknięcia nieprzyjemnego i często drażniącego zapachu, jaki występuje przy nakładaniu kolejnych warstw lakieru. Dlaczego? Ponieważ cały proces finalnego wykończenia odbywa się w naszym zakładzie FLOOREN, a więc przed położeniem deski podłogowej lakierowanej. Każdy z nabywców może zatem od razu, bez uciążliwego czekania cieszyć się nową, starannie wykończoną podłogą, gotową do natychmiastowego użytkowania!

podłogi drewniane - jodełka francuska i tradycyjna

Codzienne użytkowanie podłogi lakierowanej

Jak deska dębowa lakierowana sprawdza się w codziennym użytkowaniu? Do jednego z podstawowych atutów podłóg lakierowanych zalicza się ich mało wymagającą pielęgnację. Dzięki gładkiej powierzchni łatwiej jest utrzymać je w czystości oraz dobrej kondycji. Ponadto, tak zabezpieczone deski są również bardziej odporne na zabrudzenia. Wszystko to zasługa warstw lakieru, które tworzą twardą i szczelną powłokę na górnej warstwie drewna, a przy tym sprawiają, że podłoga lakierowana jest bardziej chłodna w dotyku. Mimo, że pod kątem codziennego użytkowana deska podłogowa dębowa lakierowana ma wiele zalet, warto pamiętać o kilku minusach tego typu rozwiązania. Zalicza się do nich zwiększoną podatność na zarysowania (będą one mniej zauważalne przy zastosowaniu lakieru matowego lub półmatowego), a także bardziej widoczne uszkodzenia.

Podłogi drewniane - paleta barw

Konserwacja i renowacja

Deska podłogowa lakierowana w odróżnieniu od podłóg olejowanych nie wymaga okresowej konserwacji. Również codzienna pielęgnacja nie należy do czynności szczególnie skomplikowanych — najczęściej podłogi tego typu czyści się miękką ściereczką oraz preparatem do lakieru. Znacząca różnica jest jednak dostrzegalna w renowacji podłogi drewnianej lakierowanej. Nie ma tu możliwości, tak, jak miało to miejsce przy deskach olejowanych, aby wykonać naprawę miejscową. W przypadku większych zarysowań i uszkodzeń konieczne jest zatem odnowienie całej powierzchni podłogi. Renowacja polega na całkowitym usunięciu warstwy lakieru: cyklinowaniu, a następnie ponownym wykończeniu powierzchni lakierem. To właśnie z tego względu zalecamy, aby deski podłogowe lakierowane montować w miejscach nienarażonych na piasek lub inne drobiny mogące powodować trwałe zarysowania.

Montaż deski warstwowe

Dlaczego warto wybrać lakierowane podłogi FLOOREN?

Kierując się naszym wieloletnim doświadczeniem, zachęcamy, aby przy wyborze podłogi lakierowanej zastanowić się nad rozwiązaniem z grubszą warstwą wierzchnią. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku podłoga dębowa lakierowana FLOOREN z warstwą wierzchnią 6 mm, która zadowoli wszystkich zwolenników tego rodzaju wykończeń powierzchni. Nasze deski warstwowe wykonujemy w półmacie. Deska podłogowa lakierowana jest niewątpliwie jednym z częściej wybieranych produktów na rynku podłóg. Na ogromną popularność wpływa jej trwałość, łatwość w utrzymaniu czystości, estetyczny, nowoczesny i elegancki wygląd oraz idealne dopasowanie do każdego pomieszczenia. Wybierając ten sposób zabezpieczenia swojej podłogi warto jednak pamiętać o trudniejszym procesie jej renowacji oraz usuwania uszkodzeń.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top