Podłogi Olejowane — Wybierz Swój Idealny Kolor

Olejowanie podłogi to jeden z najstarszych sposobów konserwacji drewna, który pozwala zabezpieczyć je na długie lata. Ze względu na swoje liczne walory, wciąż cieszy się on bardzo dużą popularnością. Możemy wykorzystać do tej czynności naturalne oleje (podłogi olejowane) lub olejowoski (podłogi olejowoskowane). Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zabezpieczyć swoje deski, w tym miejscu dowiesz się wszystkiego o podłodze drewnianej olejowanej.

Deska olejowana i jej niesamowite zalety

Co powinno przekonać Cię do deski podłogowej olejowanej? Poznaj jakie korzyści niesie za sobą to rozwiązanie! Podłoga drewniana olejowana odznacza się wyjątkowymi walorami estetycznymi. Naturalne oleje znakomicie wydobywają piękno drewna, podkreślają jego usłojenie, uwydatniają kolor, a także tworzą przyjemną w dotyku powierzchnię, o aksamitnym i subtelnym połysku. Deska warstwowa olejowana nie elektryzuje się, przez co przyciąga znacznie mniej kurzu, aniżeli podłoga lakierowana, stając się przyjazną dla alergików. Powierzchnia zaimpregnowana tą metodą lepiej, aniżeli podłoga lakierowana maskuje drobne zarysowania. Powłoka olejowana może być barwiona na różnorodne kolory. Deski przyciemniane lub jasne pozwolą dopasować ją do każdego wnętrza oraz szerokich gustów Klientów. Deska podłogowa dąb olejowany starzeje się w szlachetny sposób. Oznacza to, że z biegiem lat nabiera ona jeszcze bardziej efektownego i atrakcyjnego wyglądu, ciemnieje, a dzięki otwartej strukturze, wszelkie pozostałości jej użytkowania prezentują się naturalnie. Olej odróżnieniu od lakieru wnika w głąb drewna, nie tworząc przy tym zewnętrznej powłoki, która „odcina” je od warunków atmosferycznych. Swobodne ``oddychanie`` i ``otwarcie`` drewna, w wyniku którego oddaje ono wilgoć, pozwala zastosować ten rodzaj zabezpieczenia podłóg w pomieszczeniach, w których okresowo występuje zwiększona wilgotność powietrza. Warto wiedzieć, że deska podłogowa olejowana wykazuje mniejszą odporność na zabrudzenia, ponieważ brud może wnikać w strukturę drewna. W tym przypadku konieczna jest częstsza i dokładniejsza pielęgnacja oraz stosowanie odpowiednich środków czyszczących. Wybierając oleje lub olejowoski powinniśmy również pamiętać, że są to preparaty wymagające regularnych konserwacji i renowacji.

podłogi olejowane

Dąb olejowany podłoga – odnawianie i konserwacja

Jedną z głównych zalet podłóg olejowanych jest ich bardzo łatwa konserwacja oraz renowacja, co znacząco odróżnia je od podłóg lakierowanych. Powstałe na powierzchni deski dębowej olejowanej niewielkie zarysowania, drobne, jak i większe uszkodzenia lub wyszczerbienia możemy usunąć samodzielnie poprzez zeszlifowanie uszkodzonej powierzchni, a następnie jej zaolejowanie. A zatem (w większości przypadków) dąb olejowany nadaje się do samodzielnej, miejscowej renowacji, bez konieczności cyklinowania całej powierzchni. Jak natomiast wygląda konserwacja takiej nawierzchni? Przede wszystkim powinna być ona regularna. W pierwszym roku użytkowania zaleca się, aby przeprowadzić konserwację dwukrotnie, a po upływie tego czasu — raz do 18 miesięcy. W pomieszczeniach często użytkowanych warto wykonywać ten zabieg częściej, ponieważ warstwa ochronna ulega tam szybszemu zużyciu.

Podłoga dębowa olejowana — gdzie ją polecamy?

Ze względu na łatwą odnawialność deski podłogowej dębowej olejowanej polecamy je do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze, biura, sale taneczne lub miejsca użyteczności publicznej. W domach znakomicie sprawdzą się w szczególności w kuchni, salonie, a nawet łazience. Najczęściej wybieranym kolorem olejowanej powierzchni jest naturalna barwa drewna, o delikatnie przyciemnionym lub rozjaśnionym tonie. W połączeniu ze szczotkowaną powierzchnią, która doskonale uwidacznia usłojenie, zyskujemy podłogę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Bielone powierzchnie znajdą natomiast swoje zastosowanie w pomieszczeniach minimalistycznych lub utrzymanych w stylistyce skandynawskiej, gdzie w połączeniu z jasnymi ścianami stworzy harmonijną całość. Podłogi z tej kategorii dostępne w naszej ofercie to Blanco, Lavio oraz Aviles. Mniej spotykanym wyborem są podłogi olejowane ciemne, które z kolei cieszą się dużą popularnością na rynku brytyjskim. Decydując się na taki odcień wybarwienia, warto mieć na uwadze, że ciemniejsze kolory ze względu na bardziej widoczny kurz i inne zabrudzenia trudniej jest utrzymać w czystości. W naszym katalogu oferujemy podłogi Belmonte oraz Negro.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top