Podłoga Drewniana Postarzana

Wielu z nas marzy o podłodze, na której gołym okiem zauważalny jest upływ czasu. Podłodze, z której możemy wyczytać przepiękne historie, jak i odkryć głęboko skrywane tajemnice. Dla wszystkich, poszukujących niepowtarzalnych i unikatowych rozwiązań, polecamy deski postarzane, które dzięki zastosowaniu specjalnych metod nadają nowym modelom wiekowego, szlachetnego charakteru. Za pomocą jakich środków możemy uzyskać efekt imitujący ślady wieloletniego użytkowania oraz czym wyróżniają się podłogi drewniane postarzane?

Podłogi postarzane szerokie

Proces powstania podłogi drewnianej postarzanej

Jakie środki wykorzystuje się, aby otrzymać jedyne w swoim rodzaju podłogi postarzane, tworzące we wnętrzach wyjątkową atmosferę oraz nadające im wyrazistego, oryginalnego charakteru? Najbardziej popularną techniką, powodującą ``starzenie się`` drewna jest szczotkowanie, które ma przypominać naturalny proces erozji drewna. Polega ono na mechanicznym usunięciu (często określanym również jako ``wyczesanie``) warstwy miękkiej drewna oraz wydobyciu twardszych włókien. Czynność ta wykonywana jest zawsze wzdłuż słojów i prowadzi do uwidocznienia naturalnego rysunku drewna. W wyniku szczotkowania powierzchnia deski warstwowej uzyskuje niejednolitą strukturę ze wgłębieniami i niedoskonałościami, charakterystycznymi dla podłóg długo użytkowanych. Kolejnym ze sposobów uzyskania podłogi postarzanej jest heblowanie. Proces ten, jak sama nazwa wskazuje, polega na heblowaniu desek, czyli ręcznym struganiu bardzo cienkich wiórek z drewna. W rezultacie podłoga uzyskuje nieregularną, delikatnie falowaną powierzchnię, dokładanie taką, jaką wyróżniają się stare pokrycia. Czynność ta może zostać wykonana, w zależności od doboru konkretnego hebla bardziej powierzchniowo lub dogłębnie, co prowadzi do powstania bardziej lub mniej regularnych zagłębień. Deski podłogowe postarzane zyskują również swój wiekowy charakter w wyniku procesów, takich jak piłowanie, skrobanie, wybijanie sęków, ręczne wykonywanie nacięć, czy też fazowanie krawędzi. Możemy ponadto spotkać się z modelami, mającymi sztuczne ślady działalności kornika. Tego typu niedoskonałości nie wpływają oczywiście na żywotność podłogi oraz jej wytrzymałość!

podłogi postarzane szablon

Barwienie i zabezpieczenie deski podłogowej postarzanej

Ostatnim etapem uzyskiwania podłogi drewnianej postarzanej jest jej barwienie, nadające podłodze nowego, niepowtarzalnego wyglądu. Wykorzystywane są do tego oleje oraz pigmenty rozjaśniające lub też przyciemniające naturalny odcień drewna. W ofercie FLOOREN posiadamy aż X kolorów do wyboru. Dalsze uszlachetnianie desek odbywa się poprzez ich zabezpieczenie naturalnymi olejami. Pełnią one funkcję warstwy ochronnej, która dodatkowo zamyka pory drewna oraz wygładza jego powierzchnię. Specjalne pokrycie wysokiej jakości środkami umożliwia ponadto długoletnią i spokojną eksploatację tak przygotowanej podłogi.

Podłogi postarzane pęknięcia

Zalety podłóg postarzanych

Deski podłogowe postarzane cieszą się niemalejącą popularnością, stając się prawdziwym hitem wnętrzarskich aranżacji. Ze względu na wyraźne i charakterystyczne usłojenie prezentują się one bardzo efektownie, co jest szczególnie widoczne w dobrze nasłonecznionych i jasnych pomieszczeniach. Postarzenie deski warstwowej wiąże się nie tylko z unikatowymi walorami estetycznymi, ale powoduje także, że jej powierzchnia jest bardziej wyczuwalna poprzez dotyk. Podłogi utrzymane w starym, użytkowanym stylu osiągniętym poprzez szczotkowanie odznaczają się także ponadprzeciętną wytrzymałością. Powierzchnia pozbawiona miękkiej warstwy drewna staje się bardziej odporna na zarysowania oraz uszkodzenia mechaniczne. Szczotkowanie pozwala ponadto uzyskać podłogę antypoślizgową, o zwiększonym bezpieczeństwie codziennego użytkowania. Deska podłogowa postarzana jest doskonałym wyborem do wnętrz w stylu skandynawskim, rustykalnym i prowansalskim. Znakomicie komponuje się także w pomieszczeniach industrialnych oraz loftowych, łącząc w sobie unikatowy design, elegancję oraz funkcjonalność. Dzięki podłogom postarzanym każdy dom oraz mieszkanie nabierze klimatycznego, ciepłego i przytulnego wystroju, pełnego elegancji i piękna.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top