Podłogi Rustykalne

Wnętrza rustykalne są dzisiaj coraz to częściej spotykane również w przestrzeniach miejskich. Bliskie natury rozwiązania tworzą w każdym pomieszczeniu spokojną, klimatyczną aurę, a także wprowadzają do środka powiew świeżości oraz lekki i sielski charakter. Jednym z podstawowych elementów tego stylu są podłogi rustykalne, charakteryzujące się wysokimi walorami estetycznymi, docenianymi zarówno przez użytkowników, jak i architektów oraz projektantów. Ich wyjątkowa dekoracyjność oraz niepowtarzalny wygląd pozwalają dopasować je do różnorodnych stylistycznie wnętrz, w których staną się podstawą do dalszych aranżacji.

Podłogi rustykalne

Czym wyróżnia się deska podłogowa dąb rustykalny?

Podłogi rustykalne zachwycają swoją szlachetnością, elegancją oraz naturalnym pięknem drewna. W odróżnieniu od paneli każda deska podłogowa rustykalna charakteryzuje się oryginalną, niepowtarzalną strukturą, uzyskaną w procesie szczotkowania. Szczotkowanie jest czynnością polegającą na postarzaniu podłogi, wydobyciu jej wyjątkowego usłojenia oraz wyrazistego rysunku drewna. Zróżnicowana barwa, a także obecność bieli i twardzieli, sęki oraz pęknięcia sprawiają, że powierzchnia zyskuje niejednorodny, jedyny w swoim rodzaju charakter. Każda deska podłogowa dąb rustic jest przy tym bardziej wyczuwalna, co jeszcze lepiej oddaje jej naturalność oraz piękno. W wyniku szczotkowania zyskujemy również powierzchnię wytrzymałą, bardziej odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Wspaniała estetyka to także zasługa pozostałych zabiegów uszlachetniających, takich jak wybarwienie oraz olejowanie. Możemy zdecydować się na odcienie ciemniejsze lub jaśniejsze, w zależności od wielkości i charakteru wykańczanego pomieszczenia. Preparaty zabezpieczające podłogi rustykalne służą natomiast zarówno ich ochronie przed czynnikami atmosferycznymi oraz upływem czasu, jak i uwydatnieniu dynamicznego, intrygującego rysunku drewna.

Podłogi rustykalne loft

Deska podłogowa rustykalna w różnych aranżacjach

Właściwości mechaniczne to tylko jeden z czynników, który sprawia, że podłogi drewniane rustykalne są niezwykle pożądanym i ciekawym rozwiązaniem w każdym wnętrzu. Największym atutem jest bowiem ich wygląd, pozwalający nam na bliższy kontakt z naturą, która zachwyca swoją niepowtarzalnością i pięknem. Deska podłogowa dąb rustykalny to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy cenią sobie różnorodność. Rustykalna estetyka daje bowiem szerokie możliwości aranżacyjne, z łatwością dopasowując się zarówno do wnętrz bliskich jej stylistyce, jak i pomieszczeń skandynawskich, vintage, country, a nawet industrialnych.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top