Podłogi Warstwowe

Podłogi wykonane z drewna mogą składać się z dwóch lub trzech warstw. Deskę FLOOREN tworzą dwie warstwy (podłoga dwuwarstwowa), warunkujące jej stabilność, wytrzymałość oraz niepodatność na oddziaływanie sił przyrody. Warstwowa konstrukcja jest gwarancją wysokiej trwałości tak wykonanej podłogi, a przy tym niesie za sobą szereg wyjątkowych właściwości, które wysuwają ją przed szereg różnego rodzaju pokryć podłogowych. Czym zatem charakteryzuje się deska warstwowa oraz co warto wiedzieć przed wyborem interesującego nas modelu?

podlogi-warstwowe

Podłogi warstwowe — charakterystyka

Poszukując wymarzonej podłogi do swojego domu lub mieszkania, żaden z Klientów nie musi martwić się o jej wymiary, ponieważ deska wielowarstwowa jest dostępne w szerokiej gamie rozmiarów. Wszystko zależne jest indywidualnych preferencji każdego z nabywców, jak i powierzchni pomieszczenia, w którym podłoga ma być montowana. Szerokość deski warstwowej może wynosić od 100 do nawet 300 mm, natomiast długość do 3000 mm. Bogaty wybór modeli z pewnością ułatwia podjęcie odpowiedniej decyzji oraz znalezienie podłogi warstwowej spełniającej nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. W przypadku wnętrz o mniejszej powierzchni lepiej prezentować będzie się podłoga o mniejszych wymiarach, natomiast do przestronnych pokojów polecamy deski w większych rozmiarach. W zależności od wyboru warstwa wierzchnia deski warstwowej może wynosić nawet 6 mm. W porównaniu z deską litą jest to nieznaczna różnica. Warstwa wierzchnia w tradycyjnych parkietach, którą można cyklinować, jest liczona od powierzchni do pióra (miejsce łączenia parkietów) i wynosi około 8 mm.

podłogi warstwowe 2

Stabilność wymiarów

Deska dwuwarstwowa, jak i trzywarstwowa dzięki swojej piętrowej konstrukcji utrzymuje doskonałą stabilność wymiarową i jest odporna na zmiany klimatu, co jest cechą odróżniającą ją od desek litych, które mogą pęcznieć, skrzypieć oraz ulegać rozsychaniu. Krzyżowa budowa niweluje bowiem tendencję drewna do paczenia oraz kurczenia się deski warstwowej producent FLOOREN. Z tego powodu taka podłoga idealnie sprawdza się na ogrzewaniu podłogowym oraz w miejscach o dużych wahaniach wilgotności i temperatury, takich jak domki letniskowe czy piwnice. Jedną z wielu korzyści, jaka wiąże się z zastosowaniem w swoim domu deski podłogowej warstwowej, jest jej kompatybilność z ogrzewaniem podłogowym. Ze względu na swoją piętrową konstrukcję utrzymuje ona doskonałą stabilność wymiarową i jest przy tym odporna na zmiany temperatury oraz wilgotności. Krzyżowa budowa niweluje ponadto tendencję drewna do paczenia oraz kurczenia się podłogi, zachowując jej idealny stan. Decydując się podłogę drewnianą warstwową z ogrzewaniem podłogowym, pamiętajmy, aby dokonać właściwego doboru drewna, a także precyzyjnego montażu — z wykorzystaniem odpornego na działanie wysokich temperatur kleju.

podłogi warstwowe 2

Wykończenie i Utrzymanie czystości

Dużą zaletą desek wielowarstwowych jest możliwość instalacji gotowych elementów, których powierzchnia zabezpieczona jest lakierem lub olejem. W zależności od indywidualnych preferencji, deska podłogowa warstwowa może zostać również różnorodnie wykończona: matowo, półmatowo, w połysku lub wysokim połysku. Bardziej skomplikowane jest to w przypadku desek litych, które przeważnie mogą być wykończone dopiero po montażu. Dodatkowym minusem jest również czas, ponieważ zarówno deski lite, jak i parkiet zaleca się malować dopiero po okresie około 2 tygodni od ich ułożenia. Warto również pamiętać, aby w pierwszej kolejności wycyklinować podłogę w celu usunięcia jej nierówności oraz zniwelowania naprężeń. Dopiero po tej czynności powinniśmy przystąpić do wykańczania powierzchni. Podłoga drewniana warstwowa wykończona olejem charakteryzuje się większą antystatycznością, aniżeli podłoga lakierowana. Oznacza to, że wykazuje ona zmniejszoną tendencję do elektryzowania, a co się z tym wiąże — również przyciągania kurzu. Jest to niekwestionowaną zaletą przy wykorzystaniu tego typu desek w mieszkaniach alergików lub osób chorujących na astmę. Podłogi warstwowe producent FLOOREN powinny być pielęgnowane przy wykorzystaniu specjalnych preparatów do drewna, które przez długie lata zachowają jego atrakcyjny wygląd.

Skontaktuj się z nami, aby poznać wycenę

Strefa klienta

Pliki do pobrania

Pobierz katalog online i zapoznaj się z ważnymi informacjami dotyczącymi zakupów i użytkowania

Top